Gelibolu Yerden Isıtma Sistemleri
Gelibolu Yerden Isıtma Sistemleri

Gelibolu Yerden Isıtma Sistemleri

 

Bilindiği gibi son yıllarda enerji ve enerjinin tüketimi bütün dünyada bir problem haline gelmiş ve enerji sarfiyatında ekonomik yollar aranılmaya başlanmıştır.Bu nedenle Avrupa ülkelerinde yerden ısıtma  sistemi hızla gelişmeye başlamıştır. Ülkemizde 1980 yılından sonra bu yöntemin uygulanmasına geçilmiş ve binlerce m2 yerleşme sahası halen bu sistemle ısıtılmaktadır.


Sistemde gerekli ısınma 40-50 C ‘lik ılık su ile sağlanmakta, her cins katı sıvı yanar madde, güneş ışınlarının emilmesi, bilhassa “Isı Pompası Güneş Kolektörü” entegre sistemi gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir.


Yerden ısıtma sistemi ile homojen bir ısı dağılımı sağlanır.


Odalar arasında ısı farkı hemen hemen hiç yoktur.Klasik ısıtma sistemlerinde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistem içim söz konusu değildir. Isı, bina yapı elemanların depolandığı için ısıl konfor ani ısı değişimlerinden çok fazla etkilenmez.


Konut (Daire, Villa, Okul, Hastane, Cami, Toplu konutlar (Kooperatif), Türk hamamı, Yüzme havuzları, Seralar, Hava alanları, yollar vb. sıcak döşeme istenen mekanlarda kullanılırlar.

 

 

Yerden ısıtma sistemlerinin sağladığı en büyük avantajlar;


- konfor

 

- enerji verimliliği

 

- tasarım özgürlüğü

 

- sağlıklı ortam sunması

 

- güvenlik

 

- düşük bakım giderleridir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014